17.7 C
Petak, 19 travnja, 2024

Dinamo je u velikom stilu svladao Genk s 3:0 u 2. kolu Europske lige

Modri uvjerljivom predstavom u Belgiji došli do prvih bodova u Europskoj ligi i napravili velik korak prema drugom mjestu
Budući da je u drugoj utakmici West Ham svladao (2:0) bečki Rapid i osamio se na vrhu poretka jasno je da su Modri ovom pobjedom napravili značajan korak u borbi za drugo mjesto u skupini H

GENK – DINAMO 0:3 (Ivanušec 10′, Petković 45’+3′ p., 67′ p.)

GENK Luminus Arena. Gledatelja: 20.000. Sudac: Mattias Gestranius (Finska). Strijelci: 0:1 Ivanušec (10′), 0:2 Petković (45′-11m), 0:3 Petković (67′-11m). Žuti kartoni: Heynen, Thorstvedt (Genk). Crveni karton: Munoz (65′).

GENK: Vandevoordt 5,5 – Munoz 5, Cuesta 5,5, Lucumi 6, Arteaga 5,5 – Thorstvedt 6 (od 64′ Tresor -), Toma 5,5 (od 70′ Preciado -), Heynen 6 – Paintsil 6 (od 64′ Bongonda -), Onuachu 6 (od 76′ Ugbo -), Ito 6 (od 70′ Eiting -).

DINAMO: Livaković 6,5 – Ristovski 6, Theophile 6,5, Lauritsen 6, Franjić 6 (od 70′ Leovac -) – Ivanušec 7 (od 83′ Baturina -), Mišić 6,5, Ademi 6,5 (od 64′ Gojak -), Oršić 6,5 – Petković 6,5 (od 83′ Andrić -) – Čop 6,5 (od 70′ Menalo -).

Modri su se od početka hrabro postavili, a nagrada za takav gard stigla je u 10. minuti, kada je Duje Čop proigrao Mislava Oršića, koji je uletio u šesnaesterac i idealno poslužio Luku Ivanušeca. Uslijedila hladnokrvna egzekucija s pet metara – 0:1. U završnici prvog dijela Bastien Toma je na Čopu napravio jedanaesterac, koji je Bruno Petković realizirao – 0:2.

Igrala se 65. minuta kada je Daniel Munoz srušio Oršića u svom šesnaestercu i priskrbio si crveni karton. Petković je još jednom bio siguran s bijele točke za potvrdu velike pobjede – 0:3. Budući da je u drugoj utakmici West Ham svladao (2:0) bečki Rapid i osamio se na vrhu poretka jasno je da su Modri ovom pobjedom napravili značajan korak u borbi za drugo mjesto u skupini H.