U utakmici 13 kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine igrači FC Salines Tuzla City su u Mostaru pobijedili HFC Zrinjski rezultatom 1-5 i još jednom pokazali kako su jedni od glavnih konkurenata za osvajanje naslova.

Mlada ekipa Zrinjskog u ovoj utakmici jednostavno nije imala šanse. Veliki broj igrača je bio povrijeđen i kartoniran.

Ekipa Salinesa predvođena izvrsni Brazilcem Tiagom Bolinhom i reprezentativcem Srđanom Ivankovićem je odigrala odličnu utakmicu u kojoj su dominirali cijelim susretom.

Golove za Salines postigli su Srđan Ivanković 2 i 25 minuta,Mladen Kocić22 minuta, Vladimir Džomić 34minuta i Davor Arnautović 35 minuta.
Počasni gol za za Zrinjski u zadnjoj minuti je postigao Dragan Edi Marić.

Ovom pobjedom Tuzlaci su se vratili na samo tri boda zaostatka za vodećim FC Mostar Stari grad i sad imaju 33 boda ,dok je Zrinjski ostao na šestom mjestu sa 15 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu Salines dočekuje Seljak iz Livna , a Zrinjski ide u goste Kaskadi iz Gračanice.