14.9 C
Srijeda, 1 svibnja, 2024

(FOTO) HŠK Zrinjski: Plemići razbili Borac u Banja Luci

Danas u okviru 25.kola Premijer lige BiH u Banja Luci trenutno drugoplasirana ekipa FK Borac ugostila je HŠK Zrinjski. Kao što je svima poznato aktualni prvak Zrinjski je trenutno vodeći na ljestvici PL BiH.

FK Borac – HŠK Zrinjski 0:3 (0:1)

Strijelci:  Ćuže 25′, Bilbija 65′ , Sabljić 86′

FK Borac: Ćetković, Mrkaić, Pišek, Predragović, Vojnović, Subić, Lazić, Kulašin, Tatar, Dojčinović, Piščević.

HŠK Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Prskalo, Stanić, Memija i Bilbija.

Nakon prvih par minuta susreta i odmjeravanja snaga Plemići su pokazali zašto su prvi na ljestvici. Cijelo prvo poluvrijeme su jednostavno rečeno dominirali tijekom prvog poluvremena. Nakon nekoliko prilika nogometaša Zrinjskog (Stanić, Bilbija, Ćorluka ) Mario Ćuže postiže jedan od najljepših golova ako ne cijelog prvenstva onda sigurno drugog dijela sezone. Igrao se 25′ Ćuže je dobio loptu i sa nekih 20-tak metara pogađa u same rašlje, zasluženo vodstvo Plemića. 1:0 je i rezultat prvog poluvremena.
U drugom poluvremenu obje ekipe igraju otvorenije i ekipa Borca preko Tatara, Kulašina i Piščevića pokušava doći do vratara Marića no obrana Zrinjskog funcionira bez greške.

Igrao se 63′ susreta Ćuže biva oboren u kaznenom prostoru i sudac pokazuje na 11.metara . Izvođač je Bilbija i to je 2:0 za mostarski Zrinjski. Ultrasi grme i nadjačali su cijeli stadion i navijače Borca nakon 18. po redu zgoditka Nemanje Bilbije.

Igrao se 87′ prethodila sjajna akcija. Kiš je petom uposlio Kamenara, ovaj šutira a vratar  Borca kratko odbija do Sabljića koji pogađa mrežu za 3:0.

Na kraju ostalo je 3:0 za Zrinjski i još jedna sjajna partija i potvrda prve pozicije u PL BiH.

Trener Zrinjskog Rendulić nastavlja sa dobrim rezultatima 11 pobjeda od 11 susreta .