16.6 C
Četvrtak, 25 travnja, 2024

(FOTO) Nogometaši Veleža imaju snage samo za prvih 45. minuta utakmice, ili je u stvari nešto drugo?

Prošlu sezonu nogometaši Veleža imali su najveći broj remija u prvenstvu, te su na kraju završili na sjajnom trećem mjestu koje im je donijelo europske nastupe. Ipak, ako pogledamo prošlu sezonu primijetiti ćemo da su nogometaši kluba iz Mostara u velikom broju utakmica drugih 45. minuta više vremena provodili na travi nego li u igri.

Jučer na gradskom derbiju mogli smo svjedočiti sličnom nogometu. U prvom poluvremenu igralo se dosta dobro s tempom koji je dopuštalo vruće vrijeme jer se utakmica igrala u 17:00 sati. Osim solidne igre peh za rođene bila je i ozljeda njihovog ponajboljeg igrača Branda.

U prvom poluvremenu vidjeli smo po jedan pogodak u obje mreže, da bi u drugom poluvremenu mogli vidjeti dosta nezanimljivu igru, ali i tu igru su diktirali nogometaši Veleža koji su dosta vremena proveli na samom travnjaku. Medicinska ekipa Rođenih u drugom dijelu je više pretrčala nego li pojedini igrači Veleža.

S pravom se pitamo da li su od prve minute drugog poluvremena 54. mostarskog gradskog derbija noge nogometaša Veleža bile toliko teške pa su više vremena proveli na tlu nego li u igri. Grubih startova s obje strane bilo je toliko koliko i ostalim utakmicama, a sve do drugog pogotka Zrinjskog nogometaši Veleža su iritirali publiku česti padanjem po travi iako u nekoliko navrata čak i nisu bilu u duelima.

Ipak, nakon pogotka i Velež je proigrao, ali produžetak od 8. minuta nije im donio remi.