21.6 C
Petak, 29 ožujka, 2024

(FOTO) Remi Tuzle i Sarajeva ostavio Plemiće na vrhu premijerligaške ljestvice

Nogometaši Tuzla Cityja i Sarajeva podijelili su bodove na stadionu Tušanj u okviru 12. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 1:1.

Tuzla je krenula ofanzivno od prve minute, a već u četvrtoj Džafić je pogodio stativu. Minut kasnije došli su i u vodstvo. Nukić je fenomenalno ubacio s desne strane, a Krpić je suvereno skočio i zakucao loptu u mrežu iza nemoćnog Dizdarevića. Džafić je pet minuta kasnije mogao udvostručiti vodstvo Tuzle, ali je Dizdarević uspio odbraniti i spasiti svoj tim.

Tuzlaci su potom zatvorili sve prilaze svom golu pa je Bordo tim bio potpuno bezopasan, a prvu veliku priliku gosti su imali sedam minuta prije odlaska na odmor kada je Fejzić obranio udarac Cmiljanića. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0.

Treneri su početkom drugog poluvremena izvršili nekoliko izmjena, a Tuzla je pola sata prije kraja meča mogla doći do gola nakon velike greške Dupovca. Ipak, Dizdarević je sjajno obranio udarac Džafića koji je izbio sam jedan na jedan na golmana gostiju.

Vrlo brzo je i Mišić imao obećavajući udarac, ali je ponovo Dizdarević bio siguran. Izabranici Gorana Sablića do kraja meča nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti svom rivalu, ali je Hebibović sjajnim golom u prvoj minuti sudačke nadoknade savladao Fejzića te postavio konačnih 1:1.

Tuzla je ostala na drugom mjestu Premijer lige BiH s jednim bodom zaostatka u odnosu na lidera Zrinjskog, dok je Sarajevo na trećoj poziciji. Tuzla City u narednom kolu gostuje Željezničaru, dok Sarajevo dočekuje Posušje.