14.9 C
Subota, 20 travnja, 2024

(FOTO) Rudar Prijedor i Željezničar remizirali u reviji promašaja s obje strane

Nogometaši Rudar Prijedora i Željezničara remizirali su u prvom susretu 26. kola m.tel Premijer lige odigravši utakmicu bez golova (0:0). Obje ekipe su propustile veliki broj šansi i pravo je čudo kako su mreže mirovale.

Prvo poluvrijeme je bilo vrlo dobro i sadržajno s obje strane. Željo je imao loptu više u svom posjedu i napadao je, ali domaći su bili vrlo opasni iz tranzicije.

Plavi su prvi prijetili u 6. minuti. Subašić je sjajno šutirao s desne strane, pogodio je stativu nakon čega se lopta odbila od leđa vratara Rudara Šćekića i otišla je pored gola.

Rudar je uzvratio u 24. minuti. Mandić je dodao do Amoaha, a on sa svega dva metra u padu nije uspio pogoditi praznu mrežu. Domaći su mogli do vodstva i u 37. minuti kada je Jakupović izašao sam ispred Bendera, ali je gostujući golman sjajno obranio.

Tri minute kasnije Subašić je sjajno šutirao, opet je gađao dalji ugao, ali je lopta je ovaj put otišla nekoliko centimetara pored gola i nakon prvog dijela je ostalo 0:0.

Drugi dio počeo je velikom prilikom za Resića. Igrač Željezničara ostao je sam na drugoj stativi, ali je šutirao ravno u vratara domaćih.

Isti igrač propustio je pravi zicer u 57. minuti. Štilić je izvanredno dodao do Resića, ali Šćekić je fenomenalno obranio udarac mladog veziste Želje.

Rudar je bio bezopasan sve do 70. minute kada je agilni Jakupović odlično šutirao sa 15 metara, ali prečka je spasila Željezničar.

Novu šansu na utakmici vidjeli smo dvije minute kasnije kada je Subašić lukavo šutirao iz prve, ali lopta je otišla pored gola. Željo je mogao do pobjede u 88. minuti, ali rezervista Zec je iz vrlo dobre situacije šutirao pored gola.

U 93. minuti Mandić je s tri metra pogodio u nogu Bendera i ostalo je 0:0.

Rudar će u narednom kolu gostovati Širokom Brijegu, dok Željezničar očekuje težak domaći test protiv Zrinjskog.