16.9 C

(FOTO) ŽKK Zrinjski 2010: Plemkinje zaledile KK StartZ na -51

Košarkašice Zrinjskog 2010 su u okviru A1 lige KS BIH u sportskoj dvorani Bijeli Brijeg dočekale ekipu KK StartZ iz Tuzle.

Od samog starta Plemkinje su jasno pokazale svojim protivnicima da ova utakmica ima samo jedan smjer a to je pobjeda domaćih košarkašica.

Odličnom obranom u prvih 10 minuta košarkašice StartZ-a nisu bile u mogućnosti doći do poena iz postavljenog napada. Nakon 6 minuta igre trenerica Plemkinja je uvela drugu petorku te je rezultat nakon prve četvrtine glasio 35:12.

Dominacija Plemkinja, požrtvovanost za svakom loptom uz odličnu napadačku realizaciju vodila je Mostarke do visoke pobjede rezultatom 104:53 nad ekipom KK StartZ iz Tuzle.

Sve igračice su dobile priliku za igru a svaka od njih je maksimalno iskoristila svoju minutažu.

Sastav ekipe: Petra Leko 22, Ivana Đolo 11, Danijela Drinovac 2, Sara Herceg 7, Karla Lasić 9, Vesela Lončar 11, Monika Jurič 3, Ana Leko 12, Hana Hadžihusejnović 6, Inja Džidić 7, Nera Zelenika 2 i Katarina Mihalj 12.
Trenerice: Nikolina Pandža i Leonarda Bošnjak