HŠK Zrinjski je večeras u 2. pretkolu kvalifikacija za Ligu Europe gostovao u Ljubljani kod ekipe Olimpije.

Olimpija: Frelih, Fink, Samardžić, Korun, Lyaskov, Kapun, Elšnik, Ostrc, Caimacov, Vombergar, Ivanović.

Zrinjski: Brkić, Tičinović, Jakovljević, Barbarić, Stojkić, Trebotić, Enin, Filipović, Bilbija, Todorović, Ivančić. Još su igrali Zlomislić, Ibanez, Ćorluka i Mašić.

Domaći su došli do vodstva u 18. minuti susreta, a strijelac je bio Ivanović. Zrinjski je u prvom dijelu imao više od igre, ali Plemići nisu uspjeli ugroziti vrata Freliha. Prvi dio završio je 1:0.

Plemići na početku drugog dijela stižu do poravnanja. Strijelac je Nemanja Bilbija, asistent Filipović. Vombergar je u 81. minuti doveo domaće u vodstvo, a onda opet Bilbija na asistenciju Filipovića poravnava na 2:2. Nakon toga Zrinski je drastično oštećen za čist kazneni udarac. U 90. minuti Brkić spašava Zrinjski sjajnom intervencijom. Regularni dio završio je 2:2 i ušlo se u produžetke.

Na otvaranju prvog produžetka asistira Filipović za Ivančića i Plemići vode 3:2, što se na kraju pokazalo kao i konačni rezultat utakmice.