19.9 C

Hrvatska preokretom do pobjede protiv Bugarske

Hrvatska nogometna reprezentacija u prijateljskoj je utakmici igranoj u katarskom Al Rayyanu svladala je Bugarsku sa 2-1 (0-0).

Bugarska je povela golom Kirila Despodova u 69. minuti, ali Hrvatska je uspjela preokrenuti preko Luke Modrića koji je iskoristio kazneni udarac u 76. minuti i Andreja Kramarića u 80. minuti.

Izbornik Zlatko Dalić je protiv Bugarske započeo utakmicu sa 10 različitih utakmica u odnosu na onu protiv Slovenije prije tri dana, a igrači iz drugog plana nisu iskoristili pruženu priliku.

Iako je Hrvatska aktivnije započela dvoboj, prijetila je samo udarcima s distance. Tako je u 11. minuti nakon odličnog proigravanja Majera do prostora za udarac s lijeve strane došao Barišić, ali Vucov je uspio skrenuti loptu u vratnicu. U 20. minuti udarac s gotovo 30 metara oprobao je Moro, ali Vucov je ponovno bio spreman.

Od sredine prvog poluvremena Bugarska je uspjela uspostaviti ravnotežu na terenu i počela prijetiri iz protunapada. Najbolju priliku imala je u 25. minuti kada je Despodov proigrao Kirilova, no Ivušić je uspio zaustaviti pokušaj bugarskog veznjaka.

Katarski sudac Al Marri u završnici drugog poluvremena mogao je i isključiti Ćaletu-Cara zbog serije grubih startova, ali je bio benevolentan pa je stoper Marseillea ostao na terenu.

Početkom drugog poluvremena ušli su Perišić i Kovačić, a upravo je ulazak Perišića na lijevo krilo probudio Hrvatsku. Ipak, u 51. minuti opet je prijetila Bugarska udarcem iskosa, ali opet se istaknuo Ivušić.

U 55. minuti Perišić je prošao po lijevoj strani, ubacio na glavu Majera koji je pucao slabo.

Neminovno se dogodilo u 62. minuti kada Al Marri više nije mogao progledavati kroz prste i isključio je Ćaletu-Cara. Kazna je stigla u 69. minuti kada je Iliev sa svoje polovice odlično proigrao Despodova koji je izašao sam pred Ivušića. Vratar Osijeka čak je i dodirnuo udarac bugarskog napadača, ali nije spriječio ulazak lopte u mrežu. Bugarski napadač pogodak je proslavio skidanjem dresa, a kako je nekoliko minuta ranije već dobio žuti karton, sudac Al Marri ga je morao isključiti.

Kako bi izbjegao poraz, Dalić je u 72. minuti morao ubaciti i Luku Modrića koji se pokazao ključnim igračem preokreta. Upravo je Modrić u 74. minuti ubacio u kazneni prostor gdje je Budimir traljavo reagirao, ali je Kramarić zaustavljen prekršajem pa je Hrvatska dobila kazneni udarac, a siguran izvođač bio je upravo Modrić.

Potpuni preokret dogodio se u 80. minuti, Kramarić je prihvatio dodavanje Oršića u kaznenom prostoru, prevario dvojicu čuvara i odličnim udarcem iskosa s desne strane pogodio suprotni kut za konačnih 2-1.

Bugarska se u završnici mogla spasiti poraza, ali u 87. minuti nije iskoristila situaciju kada su tri njezina igrača išla na Barišića koji je uspio presječi dodavanje Coneva za Jomova.