21.6 C
Petak, 29 ožujka, 2024

Marin Čilić velikim preokretom do pobjede u Madridu

U desetom dvoboju protiv 34-godišnjeg ljevorukog Španjolca Čilić je stigao do svoje sedme pobjede ukupno i četvrte zaredom, u kojoj je uspio preokrenuti zaostatak od 2-4 u odlučujućem setu. Ramos-Vinolas je u sva tri seta prvi došao do prednosti.

U prvom je to učinio u trećem gemu. No, Čilić je odgovorio sa četiri uzastopna gema, dvaput oduzimajući servis španjolskom vršnjaku. Na 5-3 je najbolji hrvatski tenisač imao servis za osvajanje prvog seta, a završio ga je nakon 37 minuta svojim četvrtim asom. Čilić je u prvom setu imao 15 izravnih poena, a Ramos-Vinolas samo četiri.

Hrvatski tenisač je napravio 10 neprisiljenih pogrešaka, a Ramos-Vinolas osam. Ramos-Vinolas je opet prvi došao do ‘breaka’ i u drugoj dionici. U četvrtom gemu je Čilić od 15-40 došao do izjednačenja, a onda forhend s pola terena odigrao u Španjolca koji ga je natjerao na pogrešku na mreži.

Na treću ‘break-loptu’ je imao dobar napad, ali se Ramos-Vinolas uspio obraniti lobovima. Na prvi je Marin pogodio, a na drugi promašio smeč i tako drugi put u meču izgubio servis. To je Španjolcu ovoga puta bilo dovoljno za osvajanje seta u kojem je Čilić ostao bez ijedne prilike za ‘break’.

Nakon 71 minute igre nije bilo odluke o pobjedniku, a o plasmanu u drugo kolo odlučio je treći set. I opet je Španjolac bio taj koji je prvi došao do ‘breaka’ oduzevši servis Marinu za vodstvo 2-1, nakon što je Čilić propustio dvije gem-lopte (40-30 i prednost). Hrvatski tenisač je bio na rubu toga da dođe u zaostatak od dva ‘breaka’, ali je ponajviše zahvaljujući servisu uspio spasiti tri ‘break-lopte’ (tri prednosti) u najdužem gemu meča i smanjiti zaostatak na 2-3.

Prvu priliku za povratak Čilić je imao u sljedećem gemu. Na 30-40 je Ramos-Vinolas pogodio osnovnu crtu, a na drugu ‘break-loptu’ Marin je promašio bekend paralelu. No, dva gema poslije hrvatski tenisač je uspio po treći put u meču, a prvi put nakon početnog seta, oduzeti servis Španjolcu.

Na ‘break-loptu’ je čvrstom i preciznom serijom udaraca s osnovne crte uspio je natjerati Ramos-Vinolasa na pogrešku i tako izjednačio na 4-4. Čilić je bez problema držao servis za 5-4, a potom došao i do 0-30 kad je Španjolac servirao za ostanak u meču. Ramos-Vinolas je odgovorio s dva uzastopna poena, ali to nije poljuljalo odlučnog Marina, koji je preuzeo inicijativu i agresivnim pristupom osvojio sljedeća dva poena te nakon dva sata i 15 minute igre došao do desete pobjede u ovoj sezoni (10-10).

Čilića sada čeka dvoboj protiv drugog nositelja i trećeg tenisača svijeta, Nijemca Alexandera Zvereva, s kojim ima samo jednu pobjedu u sedam međusobnih dvoboja i niz od šest poraza. Zverev je u prvom kolu bio slobodan, a dvoboj s Čilićem će biti na rasporedu u srijedu.