19.9 C

Nakon velike drame i novog kiksa WBA Slavena Bilića ipak izborio Premierligu!

WBA Slavena Bilića izborio je direktni ulazak u Premierligu! Bilo kakva pobjeda bila je dovoljna West Bromwichu da izbori povratak u Premierligu, no u dvoboju protiv 14-plasiranog QPR-a završilo je 2:2.

Queens Park Rangers je na Hawthornesu poveo pogotkom Manninga u 34. minuti. Diangana je u 44. minuti izjednačio, a u 50. minuti je West Bromwich Albion preokretom došao do vodstva za koje je strijelac bio Robinson.

Mogli su domaći igrači doći do uvjerljivije prednosti, ali nisu imali preciznosti u nekoliko izglednih situacija, za što je kazna stigla u 61. minuti, kada je na 2:2 izjednačio Eze.

Bio je to i konačan rezultat utakmice, ujedno 17. neodlučeni ishod Bilićeve momčadi u ovoj sezoni. WBA se vraća u Premier ligu nakon dvije sezone u Champinshipu, a Bilićevoj momčadi će to biti 82. sezona u najvišem razredu engleskog nogometa. West Brom je u izgubio samo sedam utakmica u ovoj sezoni i završio kao momčad s najmanje poraza te zasluženo izborio promociju u elitu engleskog klupskog nogometa.

Brentford, trećeplasirani sastav Championshipa koji je uoči zadnjeg kola imao samo bod manje, u tom slučaju nije trebao slaviti protiv davljenika Barnsleyja i – NIJE!

Štoviše, Barnsley je slavio na gostovanju kod momčadi koja je bila u najboljoj formi uz Leeds nakon povratka nogometa s 2:1, te na taj način omogućila Biliću i njegovom WBA direktan plasman u Premierligu.

Brentford je izgubio posljednje dvije utakmice u prvenstvu i dodatno pomogao Biliću da njegova momčad premosti sve poteškoće s kojima se susrela nakon stanke zbog koronavirusa i izbori povratak u elitno nogometno društvo Engleske.

U konačnici je WBA izborio plasman u Premierligu kao drugoplasirana momčad Championshipa, s čak 10 bodova manje od Leedsa, te po dva više ispred Brentforda i Fulhama.

U svojoj prvoj sezoni u Championshipu kao trener Slaven Bilić izborio je s WBA rekordni peti povratak u Premierligu ovog kultnog kluba. Nitko se više puta od WBA nije vraća u Premierligu…

U doigravanje za treće mjesto koje vodi u Premierligu plasirali su se Brentford, Fulham, Cardiff i Swansea, a bez doigravanja ostao je bivši europski prvak Nottingham Forest i to nakon nevjerojatnog 1:4 poraza kod kuće od Stokea, zbog čega je na stranu Swanseaja prevagnula gol-razlika i gurnula ga na šesto mjesto.

U posljednjem kolu se među strijelce upisao i povremeni hrvatski reprezentativac Ivan Šunjić koji je postigao jedini pogodak za Birimingham u domaćem 1:3 porazu od Derbyja.

Iz Championshipa su ispali Charlton, Wigan i Hull.