23.9 C
Subota, 27 travnja, 2024

Neviđeni skandal nakon utakmice u Alkmaaru, policija privela dva igrača Legije

Nogometaši AZ Alkmaara sinoć su pred svojim navijačima rezultatom 1:0 svladali ekipu Legije iz Varšave, a ovaj susret nažalost je imao i svoje treće poluvrijeme.

Naime, poljski huligani su na stadionu pretukli jednog nizozemskog policajca, a nakon utakmice njegove kolege su blokirale autobus gostujućeg kluba.

Policajci su to napravili dok su igrači Legije pakovali svoje stvari u autobus. Nakon toga okružio ih je kordon policije, a kada su ih Josue i Pankov pitali zašto to rade, portugalski i srbijanski nogometaš bili su privedeni.

Poljski mediji navode da je sve učinjeno uz upotrebu sile, nakon čega su igrači odvedeni u policijsku postaju na ispitivanje.

Predsjednik Legije Dariusz Mioduski negodovao je zbog tog poteza nizozemske policije, a snimci koji su se pojavili nakon meča prikazuju kako ga policajci udaraju po glavi.

Još je nekoliko članova stručnog stožera Legije udarano pendrecima te da je najgore od njih prošao kondicijski trener koji je zadobio ozbiljnije povrede.

Delegacija nogometnog kluba Legija i dalje se nalazi u Nizozemskoj koju ne želi napustiti sve dok na slobodi ne budu Josue i Pankov.

Što se tiče same utakmice, AZ Alkmaar je slavio minimalnim rezultatom 1:0 golom kojeg je postigao Pavlidis u 52. minuti utakmice.