11.6 C
Četvrtak, 25 travnja, 2024

Nezaustavljivi Bayern pobijedio Lyon i zakazao spektakularno finale Lige prvaka

Nogometaši Bayerna plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su sinoć na stadionu “Jose Alvalade” u Lisabonu pobijedili Lyon rezultatom 3:0. U nedjeljnom finalu snage će odmjeriti s PSG-om.

Konačni rezultat nije se mogao naslutiti nakon prvih 17 minuta utakmice budući da je Lyon promašio dvije zaista odlične šanse za gol. Prvu priliku imali su već u 4. minuti kada su Bavarci izgubili loptu na centru, odlična lopta je došla u noge Depayu koji izbija ispred Neuera i zaobilazi ga, ali je otišao previše u stranu i pucao kraj gola.

U 17. minuti Ekambi je pobjegao Bayernovoj obrani, Alaba ga je stigao, ali Lyonov napadač ga se riješio i onda s pet metara gađao prvi ugao i pogodio stativu.

Kazna je stigla već u narednom napadu. Gnabry je primio loptu na desnoj strani, prošetao se ispred Lyonove obrane i onda strašnim udarcem pogodio rašlje.

Nije se tu Bayern zaustavio pa je do 33. minute udvostručio prednost. Perišić je prošao po lijevoj strani i oštrom loptom našao Lewandowskog koji s tri metra promašuje zicer, ali lopta se odbija u noge Gnabryju koji ju je zakucava u gol. Ujedno je 0:2 bio rezultat prvog poluvremena.

Samo što se krenulo s centra u nastavku utakmice Bayern je mogao zapečatiti sudbinu Lyona. Davies je fantastičnom loptom proigrao Perišića koji izbija sam pred Lopesa, ali je pucao ravno u vratara.

Kazna je mogla uslijediti sedam minuta kasnije. Dembele je sjajno proigrao Aouara koji nalazi Ekambija na drugoj stativi. Sam je bio ispred Neuera, ali je Bayernov vratar i to obranio.

Do kraja utakmice gledali smo dosta jalove napada Lyona, a sudac je zbog zaleđa u 80. minuti poništio gol Coutinhu. Na kraju je Lewandowski lijepim golom na asistenciju Kimmicha zapečatio prolaz Bavaraca u finale.

Bayern će u finalu Lige prvaka igrati protiv PSG-a, a ova utakmica na rasporedu je u nedjelju s početkom od 21 sat.