14.9 C
Subota, 21 rujna, 2024

Nogometaši Veleža slavili protiv banjalučkog Borca

U derbi susretu 21. kola m.tel Premijer lige nogometaši Veleža su na stadionu Rođeni pobijedili Borac rezultatom 1:0. Prvo poluvrijeme je proteklo u slaboj igri s obje strane, bez pravih prilika i uzbuđenja.

Ipak, u nastavku sasvim druga slika. Nogometaši Veleža su silovito krenuli po pobjedu te su odmah na otvaranju drugog dijela propustili dvije velike šanse. Prvo je Blagojević slabo šutirao s pet metara, ravno u Ćetkovića, a zatim je Haskić iz slične udaljetnosti glavom šutirao pored gola.

U jeku napada Veleža do vodstva je mogao Borac. Jurilj je dobro istrčao kontru, šutirao je, ali je Bogdanović obranio.

I onda, u 72. minuti Velež je došao do vodstva. Vehabović se sjajno ubacio iz drugog plana, pretrčao je Lazića i silovitim udarcem zakucao je loptu u mrežu za vodstvo Veleža 1:0.

Do kraja se igralo nervozno i s dosta prekida, a u 83. minuti Vehabović je dobio drugi žuti karton i Velež je ostao s igračem manje. Ipak, više nije bilo promjene rezultata i ostalo je 1:0.

Velež će već u srijedu igrati zaostali mostarski derbi protiv Zrinjskog, dok Borac u narednom kolu dočekuje Tuzla City.