13.8 C

Zagrebački Dinamo na Maksimiru srušio Benficu

Dinamo je u prvoj utakmici osmine finala Europske lige na Maksimiru pred 29.700 gledatelja svladao Benficu minimalnim rezultatom 1:0.

U prvih pet minuta meča nije bilo uzbuđenja. Navijače na tribinama oduševljavao je Dani Olmo svojim driblinzima. U 7. minuti Benfica je imala veliku priliku. Krovinović je odlično između Theophilea i Dilavera proigrao Grimaldija koji je izašao sam na Livakovića, šutirao je nisko lijevom nogom, no Dinamov vratar je obranio nogom zicer.

U 11. minuti Olmo je maestralno poslao loptu na stranu za Oršića, koji je ušao iskosa i desnom nogom gađao suprotnu stranu, ali je vratar Benfice odlično reagirao.

U 29. minuti Kadzior je izborio slobodnjak za Dinamo i izveo ga. Šutirao je dobro i po sredini gola, ali jevratar Benfice lako izbio u korner. U 37. minuti Olmo je nadigrao Rubena Diasa, ovaj ga je nepromišljeno faulirao u kaznenom prostoru, a sudac pokazao na kazneni udarac.

Siguran s bijele točke bio je Bruno Petković, koji je hrabro šutirao po sredini. Iako je vratar gostiju malo dirao loptu, bilo je nedovoljno da spasi Benficu i Dinamo je došao u vodstvo od 1:0.

I nakon postignutog pogotka “Modri” su sve češće bili pred golom Benfice. U samom finišu prvog dijela Petković je fenomenalno prevario protivničke igrače i proigrao Gojaka, koji se nije baš najbolje snašao i njegov udarac je vratar Benfice uspio obraniti, te se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom zagrebačkog kluba.

U 48. minuti nakon sjajnog kontranapada Dinama, lopta je došla do Oršića koji je bio neprecizan. Nakon toga, domaćini su svjesno usporili tempo igre. Benfica je imala pokoji opasniji ubačaj, ali odbrana “Modrih” sve je čistila bez većih problema.

Prvi put Benfica je zaprijetila iz prekida u 68. minuti, ali je udarac glavom Diasa otišao visoko iznad gola. U 75. minuti Gojak je vukao naprijed, a onda je pogriješio izuzetno mlakim dodavanjem koje su Benficini obrambeni igrači bez problema presjekli. Do kraja meča, Benfica je svim snagama pokušavala doći do izjednačenja, no Dinamo se dobro i branio i na kraju slavio veliku pobjedu.

Amer Gojak igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Moro. Uzvratna utakmica igra se za sedam dana u Lisabonu i sigurno je da će hrvatski prvak imati veliku priliku da nastavi europsku bajku.