19.9 C

Ždrale osvojio srebro za BiH, Poljska najuspješniji tim na Europa judo kupu za juniore

Europa judo kup za juniore “Sarajevo 2023”, u organizaciji Judo saveza Bosne i Hercegovine, završen je u nedjelju.

U finalu kategorije do 81 kilograma bosanskohercegovački reprezentativac Lazar Ždrale poražen je od Kanađanina Jumbera Meladzea, dok su brončane medalje osvojili Jason Okoye (Francuska) i Dušan Grahovac (Srbija).

Dva srebra i tri bronce

Nacionalni tim naše zemlje tako je dvodnevno natjecanje za juniore i juniorke okončao s dvije srebrene i tri brončane medalje.

Najuspješnija selekcija bila je Poljska, koja je danas osvojila još dvije zlatne medalje, te u konačnici natjecanja završila s pet zlatnih, jednim srebrenim i tri brončana odličja.

Najsjajnije medalje za Poljake jučer su osvojili Grzegorz Teresinski u kategoriji +100 kilograma i Kinga Chmielewska u konkurenciji džudistkinja od 57 kilograma.

Dva zlata drugog dana natjecanja osvojili su i rumunjski natjecatelji. Kategorijom do 90 kilograma izdominirao je Rares Arsenie, dok je pobjeda u finalu kategorije do 48 kilograma, u duelu dvije zemljakinje, pripala Giorgiji Hagiani.

Domaćini EJU trening kampa

– Očekivali smo da će konkurencija na natjecanju biti žestoka. Ipak, presretni smo zbog dobrih rezultata koje smo ostvarili u Sarajevu – rekao je Rares Arsenie, reprezentativac Rumunjske i pobjednik u kategoriji do 90 kilograma.

Zahvaljujući pobjedi Nikoline Nišavić u konkurenciji džudistkinja do 52 kilograma Srbija je Europa judo kup za juniore završila s dvije zlatne medalje i kao treća najuspješnija selekcija na turniru.

– Protivnice su bile dobro pripremljene i jako motivirane što je razlog više zbog kojeg se radujem zlatnoj medalji – kazala je Nišavić, nakon ceremonije dodjele medalja.

Judo savez Bosne i Hercegovine još jednom je u potpunosti opravdao priznanje za najboljeg tehničkog organizatora u 2022. godini dobio od Europske judo unije.

U naredna tri dana Sarajevo će biti domaći EJU trening kampa, a već 20. i 21. svibnja Istočno Sarajevo će ugostiti Europa kup za seniore, priopćeno je iz Judo saveza BiH.