19.9 C

Portugal se spasio blamaže protiv Luksemburga

Nogometna reprezentacija Portugala svladala je kao gost Luksemburg rezultatom 3:1 u okviru 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Ipak, domaćin je pružio sjajan otpor i senzacionalno je poveo golom Rodriguesa u 30. minuti. Luksemburg je vodio sve do sudačke nadoknade prvog dijela, ali je Jota uspio da poravna i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Aktualni europski prvak blamaže se spasio u nastavku utakmice. Cristiano Rolando je u 51. minuti iskoristio dobar ubačaj Cancela s desne strane i pogodio je za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Palhinha deset minuta prije kraja.

U grupi G sjajnu utakmicu su odigrale Turska i Latvija, a na kraju je bilo 3:3 (Karaman 2′, Calhanoglu 33′, Yilmaz 52′ pen. / Savalnieks 35′, Uldrikis 58′, Ikaunieks 78′). Turci su u dva navrata imali prednost od dva gola, ali Latvijci se nisu predavali i iznenadili su favorizovane domaćine.

U istoj grupi Norveška je kao gost pobijedila Crnu Goru sa 1:0, a jedini gol postigao je Sorloth u 35. minuti, dok je Nizozemska sa 7:0 razbila Gibraltar (Berghuis 42′, De Jong 55′, Depay 61′, 89′, Wijnaldum 62′, Malen 64′, Van de Beek 86′).